21 Eylül 2014 Pazar

Her şeyden biraz   Evet minnoşlar bir yaz mevsiminin daha sonuna geldik peki ben bu yazdan veya tatilden hiç bir şey anladım mı? Tabi ki de ev-HAYIR! Sanmayın ki her gece kapağı barlara gece kulüplerine attım. Sanmayın her gün başkalarının yataklarında uyandım. Hayal onlar..


Uzun bir yol var gibi gözüküyor
   O değilde ilk defa kendimi bir kış mevsimine hazır hissetmiyorum. Hemde hiç.
Hayır yaz'ı o kadar çok sevmiyorum ama bu sefer kopmak zor geldi. Bilemiyorum belki de şuanda yersiz yurtsuz hissettiğimden kaynaklanıyor olabilir.
   Yaz boğunca tek internet bağlantı telefon olunca ben sizi bilgilendiremedim tabii. Tekrardan üstünden geçmek gerekirse. Liseden bir yıl geç olmak üzere mezun oldum.
Ailem beni tüm sınav çeşitlerinden soktuğu üniversite sınavından bir çok puanım barajın altında kaldı. Buna rağmen tercih yaptım ama olmadı, şuanda ek yerleştirmeyi bekliyorum. Açıkçası çok ümitliyim. Dandik bir yer istesem kesin gelir, ama yine de genel olarak puanlarım çok düşük. Oldu oldu olmadı yine özel dersler yine dershane bir sene daha sürünücüm buda benim 2 senelik kaybım demek oluyor. Thanks God.


   Bir memur ailesi yapısına sahip olanlar bilir sürekli taşınırlar, biz de memur ailesi olarak onlar taşınır biz taşınmazmıyız diyerekten :p Tayinimiz çıktı. Aslında burada baya bi içimi dökmem gerek ama sanırım yeri değil. En son ne yaptınız derseniz. Türkiye'nin Batısından doğusuna taşındık Liseyi bitirmem ve üniversiteyi de kazamamamla birlikte Türkiye'nin Kuzeybatısına taşındık 1ay önce. Genelde ilçede gelir bize. 10-11 senedir de lojmanda oturmadığımız için bu sefer biriken puanlarımız ile birlikte lojmana geçtik. Ben üniversiteyi kazansaydım eğer, iki çocuğunun aynı şehirde okuduğunu bahane göstererek bulunduğumuz şehire kendini aldırabiliyorsun, bunun itirazını yapabildiğin için tabi benim kazanamayacağımı hesaba katmadılar. Taşınma işimizde lojmanda spontane ve sinirle alınan kararlardı. Doğuda odan (aslında iç anadoluya yakın bir yer) taşınırken üzüldüm. Ama kurtulduğuma çok sevindim orası ayrı. Çok iyi komşuluklar edinmiştik. Annem rahatsızlandığında emanet edip okula gittiğim, annem şehir dışında olunca beraber babama yemek hazırladığımız komşular. Onları çok seviyorum. Allah yollarını açık etsin nediyim, buradan kokulu öpücükler yolluyorum.

   Herneyse nerede kaldık. Lojmanın her tarafı rutubetti. Alerjim azdı o derece diyorum. O kadar berbat ki anlatamam. Bir asker ailesi bu evi nasıl böyle rezil bırakabilir?
Devlet neden askeri lojmanlara ilgi göstermiyor? gibi sorular aklımda uçuşmadı değil. Ayrıca bulunduğumuz ilçe alabildiğince yeşillik çok harika ama acayip rutubet kokuyor ve çok sivri sinek var. Beni teselli eden yeşillik oldu. Siz sormadan söylüyim yakışıklı askerler falan yok. Bu da yetmezmiş gibi; lojmanın karşısında çingen mahallesi çıkmasın mı! Markete gidip gelirken laf atıyorlar bide. Mesela koşuya çıktım biraz ormana falan girerim koşarım temiz havada, ıh yem yeşil çiçek böcek belki ormanda Edward'ı bulurum dedim birden yanımda böğüren bir ses! " abi sen neden koşuyon, yorulcan" bisikletle takılmasın mı arkama?
   Korktum çingen, roman diye kimseyi ayırmam, ama çocuklar arkamdan "burası roman mahallesi adamı keserler" diye bağırdığında içimdeki en ağır küfürleri onlar için kendime sakladım.
Çocuk ben sana ne yaptım? Neden kendini dışlanmış hissettin bu kadar? Üzgünüm böyle yaparak kendinizi toplumda dışlanan kesim yapıyorsunuz. Benim bir çok roman arkadaşım oldu Batıdayken.
Hiç biri sizin gibi değildi. Korktum haliyle, tanımadığım bir şehirdeyim ve ne bok olacağı belli değil. Bunlar de yetmezmiş gibi; lojmanın arka tarafında düğün salonu çıkmasın mı? :o ikinci şok dalgasını tam burada yaşadım. Diğer bir şok dalgasını havayı fişeklerin ağızımın içinde patlamasıydı :D Ay sanırsın bizim evde patlatıyorlar. Arabaların alarmları çalıyor, camlar falan titriyor, yer kıyamet yeri. Annem yataktan sıçradı "Oğlum Boleyn ben burada fazla yaşamam" :D tek korkan ben değilmişim tek tesellim bu oldu. :)   Solunum yollarım ebesine kadar tıkanmadan güneye geldim yazlığa. Dedem uzun zamandır rahatsızdı. Beni görmek istiyordu. Gelirken ki içimdeki his bam başkaydı. Acaba son kez mi? Dede mi çok seven biri değilim ama baba'mın babası ben doğmadan yıllar önce ölmüştü. Annemin babasında dede sevgisini aldım. Ama başka kuzenlerde dünya'ya gelince adamın ilgisi benden uzaklaştı. Hasta falan diyorduk, son kez görücez diyordum, hatta yolda giderken boğazım düğümlendi yol boyunca hüngür hüngür ağlıyorum daha sonra adam bir toparlandı. Hatta yurt dışına karısı ile tura gitti resmen ikinci baharını yaşıyor. Aman iyi olsun da.
En sevdiğim ^^
   AAaa ben size asıl olayı anlatmadım. Ben buraya (Güney/ yazlık) geleli 1,5 ay falan oluyor yaklaşık. Geldiğimde her şey yolundaydı cool falan takılıyordum. Burada 4-5 arkadaşım vardı ama hiç biri beni takmadığı (burayı biraz kesiyorum, bir yere davet etmedikleri için bende hiç bir yere davet etmedim) için tek başıma alışveriş merkezlerinde gezdim tozdum. Torba torba alışverişler yaptım. Aslında yalnız gezmeyi tozmayı hiç sevmeyen biriydim. Esasen daha sonralar da alıştım bu yalnız takılma olaylarına, baya rahatlatıcıymış. Arada sizde tek takılın :) Doğuda bu fırsatım pek olmadı şehir merkezine 2 saat uzaktık malum Bende neredeyse yazdan yaza alışveriş yapıyorum GEZİYORDUM.


   Sonra anacım ne olsun benim yüzüm bir dökmeye başladı. Bildiğim Çernobil nükleer faciasından çıkmış gibi. Yemek yemeye sofraya bile oturamadım milletin midesi bulanmasın diye 2-3 haftam evde geçti. Ne yapman geçmedi o sivilceler, Allah biliyor. Sürmediğim şey kalmadı. İçtiğim ilacın şuan 4. kutusundayım. Doğuda batıda herkesin kıskandığı ben Candie'ye benzetilen ben bildiğin bir goblin bir Gollum oldum adeta.

My face be like;

   Evet bütün suçlu oydu, bu işler onun başından çıkmıştı NAZAR!

   Töbe sübhaneke bak ürperdim gecenin pardon sabahın 3 buçuğunda. Başka suçu kalmamıştı bide ailecek bütün suçu ona attık sesi çıkmıyo nasıl olsa.
Nazar inanırım ama nazar boncuğuna inanmam. O yüzden çözüm olur diye cami hocası ile yattım :p
Yedi sülaleme dua okuttum, tuzlar çevirttim, okunmuş sular, okunmuş tuzlar, okunmuş kitaplar neler neler. Doğudaki komşularımı aradım sureler isimleri aldım başka başka. Bir arkadaşım diyor bardak kır bir diğeri diyor elbisene bilmem ne otu diktir. Ben döndüm mü dilek ağacına oramda buramda çaputlar ipler bezler. Başka biri diyor muska yazdır(korktum ters teper Candie'ken Adriana olurum diye).
   Eve bir gün misafir geldi baya ağır bir adam, annem dedi Boleynciğimize bi oku adam tabi görünce mayın tarlası gibi suratı "bunda ne nazarı olacak ya" dedi
adam bi başladı okumaya bir esnemeler, ağzı yırtılacak yalnız o derece. Gözleri sulanıyor falan dedim Allah'ım ölcekmiyim yardım et ya Rab dedim. Adam bi fena oldu, bu çocuk çok kötü olmuş çok göz var.
Annem başladı benim ağzım kasılıyor dede neyapsak sen biraz daha oku falan herneyse..
Özel diyete aldım tekrar kendimi, tuzsuz ekmekler geliyor özel falan. En son oturdum kendimde kendime okudum, suya üfledim. Dolaba koydum. bitmeden üstüne su ekliyorum her gün mutlaka içiyorum. 2 Haftadır no problem. Ama bu hengamede hangi yöntem işe yaradı I dont know!! Gözü olanın gözü çıksın ya. Kararlıyım tekrar sexy olucam.

  


   Her neyse nerde kaldık tayinimiz 2-3 hafta önce dilekçe ile merkeze alındı. Foursquerde İlk defa merkez ve ilk defa kabul olan dilekçe başarısını aldım o derece sevindim.
Ama şimdi bunca yıl boyunca ilçelerde sürünen ben, şimdi üniversiteye gidersem bunlar şehrin merkezinde takılacaklar karı koca, kazanmasam mı acaba :D Bu arada her yaz klasiği saçlarımın rengi açıldı çok sevdiğim bir tona büründü <3 Ama baya döküldü önünü alamadık öyle böyle dökülmedi :D Ay saçlarımda dökülüyor bu arada, onun önünü 4 yıldır alamadım, tavsiyesi olan yazsın mutlaka yapmışımdır gerçi :D
   Ay herneyse ailecek izindeyiz anlayacağınız 5-6güne kalmaz gidip lojmandaki evi toparlıycaz, biletimiz falan alındı. Pek eşya açmadık zaten, yataklar ve buzdolabı. Benim ek yerleştirmede bir yeri kazanırsam diye açmamıştık. Yine dilekçe verecekti o zaman.
Gidicez merkezde ev bakıcam şimdi. İnternette nereye baksam satılık evler var..

Not: Sivilce konusunda biraz çok abartmışım, altı üstü iki tane çıkmıştı :DUmarım sizin Yaz tatiliniz çok güzel geçmiştir.
Bol bol eğlenip.
Yaz aşkları yaşamamışsınızdır.
Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu mevsiminde bir sonu var ve hatta geldi.
Kışı eski bir dost gibi kocaman kucaklayın :)
Good luck
xoxo

08.09.2014
03:10

4 yorum:

 1. Ne yazmışsın yaaa. Bir kere tahin değil o tayin yaz lütfen
  Senin yazdığın tahin helvası olan hani hahha

  Ek yerleştirmeden hemen gitmeni dilerim. Bir yıl daha uğraşma sakın..

  Kolay gelsin tatlım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, geç saate kadar yazmıştım, dün de çok geç saate kadar düzenledim eminim daha bir çok yanlış vardır..

   Çok teşekkür ederim sanada .
   BB.

   Sil
 2. Öncelikle şu bloglarınızın arkasındaki siyah arka plandan nefret ediyorum zira okurken afedersin gözlerimizin içine sıçıyorlar.

  Umarım ek yerleştirme sonucu istediğin bir bölüme yerleşirsin. Çingeneler o ötekileştirildikleri yüzlerin arkasına saklanıyorlar, biz adamı keseriz döveriz demek biraz da işlerine geliyor yeni nesilde o kafada yetişince maalesef sorunlu olan yapıları aynı bozuklukta devam ediyor. Aslında romanlar ile çingeneleri ayırmak lazım romanlar daha çok cennet mahallesi havasında ilen çingeneler hırsız, arsız, tefeci vs. Yüzüne de her kremi denersen olacağı buydu :D Geçmiş olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili OGBD'cim bunun bende farkındayım fakat, ayarladığım şablon bir türlü çalışmıyor. Hergün uğraşıyorum..

   Sürmüyorum bebeğim benim bir rutinim var :D Hepsi NAZAR, bak gene tüylerim diken diken oldu :o :p

   BB.

   Sil

Hadi yaz birşeyler, düşünceni bilelim;